ישנן כמה שיטות חימום לבתים בארץ. סביר להניח שאמצעי החימום הכי פופולארי הוא המזגן. אולם, ישנן עוד דרכים לחמם את הסלון ואת שאר החללים באופן שיחממו את כל חללי הבית ולזמן רב, כמו קמין העץ הנהדר.

קמין עץ, עלותו נמוכה יחסית והוא מתאים במיוחד לאנשים שנהנים להתעסק עם האש, להשגיח שהיא לא תיכבה ולהזין את הקמין בבולי עץ. ריח האש הוא פשוט נפלא, עלות העץ הנועד לבעירה איננה גבוהה ומי שלא מעוניין להוציא יותר מידיי כסף על בולי העץ, יוכל למצוא אותם ביערות הקרן הקיימת לישראל, במחיר נמוך מאוד ועם אחריות ל- 3 שנים.

קמין פופולארי שמיטיב עם הסביבה

אין ספק כי קמין עץ הוא בין הפופולאריים ביותר וזאת בהשוואה לסוגי קמין אחרים. הוא מתאים לבתים המעוצבים בסגנונות שונים וכל אחד יוכל לרכוש קמין הקולע בדיוק לטעמו האישי. באמצעות שיטת חימום זו, ניתן לחסוך בעלויות החימום. בנוסף, היום כשהמודעות לאיכות הסביבה ניכרת, אחד היתרונות הבולטים בבחירת קמין עץ נעוץ בעובדה שהם פולטים מעט מאוד חלקיקים לסביבה בה הם נמצאים. על מנת לנצל את הקמין על הצד הטוב ביותר ובכדי למנוע פליטת זיהום של עשן או פיח, יש לייחס חשיבות לתכנון הקמין ולשים לב שהארובה תהיה בנויה כיאות. כאשר הלהבות הן בגוון כחול ירוק, הדבר מצביע שהלהבה תקינה.

סוגים שונים של קמינים במגוון סגנונות ועיצובים

כל אחד יוכל למצוא קמין עץ בהתאם לצרכיו ודרישותיו. ישנם כמה סוגי קמינים עיקריים:

קמין עץ עומד
ישנה אפשרות לבחור קמין עץ בסגנונות שונים, כמו קמין בעיצוב כפרי או בסגנון מודרני. קמין העץ עשוי מברזל יצוק, ולכן הוא עמיד מאוד וישמש אתכם למשך שנים מרובות, הוא חסכוני, בכל הקשור לשימוש בעץ, וזמן הבעירה שלו ארוך מאוד, מדובר ב 12 שעות.

קמין עץ בנוי/ מובנה
לב ליבו של הקמין הוא ליבת העץ. מי שמעוניין, יוכל לבנות על הליבה סוגי דקורציה שונים, כמו דקורציה בסגנון כפרי ודקורציה בסגנון מודרני, או בעיצוב קלאסי. כל אחד על פי טעמו האישי. חשוב מאוד להתאים את הקמין לעיצוב הכללי של חדר המגורים, על מנת שלא ליצור ניכור ובכדי שהאווירה תהיה הרמונית. מגוון הדקורציות הוא רב.

אינפורמציה נוספת
קמינים מסוג זה, הם בין העתיקים ביותר. כל קמין מאפשר יכולת שליטה על ההסקה יש להטעין את הקמין בעצים כשבקמין נותרים רק גחלים. לא רצוי להוסיף עצים שכן אז גם העצים וגם הגחלים יבערו באותו הזמן, גחלים נדרשים לוויסות אוויר שונה מעץ. תפוקת קמיני עץ היא גבוהה במיוחד, הם מפיקים עוצמת אש מצוינת, זמן הבעירה שלהם ארוך ולכן הדבר מביא לחיסכון בעץ.

שתף:הכירו את קמין העץהכירו את קמין העץהכירו את קמין העץהכירו את קמין העץ