קמין דולק בתקופת החורף בחלל הסלון, משרה אווירה חמימה וביתית, ששום אמצעי חימום אחר אינו דומה לו. הוא מוסיף נופך מיוחד לבית, ומשדרג את עיצובו. בשל כך, רבים הם האנשים אשר בוחרים לרכוש קמין, אולם ישנם סוגים רבים, והשפע עלול להיות מבלבל. לכן, כדאי מאוד להיעזר בכמה טיפים חשובים ויעילים על מנת לרכוש את הקמין האולטימטיבי בעבור ביתכם.

קמין, מן הסתם, לא מחליפים כל שני וחמישי, הוא משרת את דיירי הבית למשך שנים רבות. בנוסף לכך, אסור לשכוח, עלותו איננה נמוכה והוא מצריך תחזוק. לכן עוד בטרם בוחרים אותו, יש לסקור את השוק, לבדוק את סוגי הקמין השונים, דוגמת קמין עץ, קמין נפט, קמין פלט וקמין הפועל באמצעות גז, ורק לאחר מכן לקחת החלטה. מכיוון שלרוב האנשים אין מידע רב בכל הקשור לרכישת קמין ועל ההבדלים בין הסוגים השונים, יתרונות וחסרונות של כל אחד מול השני, בהחלט מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע הבקיאים בתחום זה, בעלי ניסיון וידע, אשר יסייעו לבחור את הקמין האולטימטיבי, הן בכל הקשור לתקציב הכספי העומד לרשות הלקוח, והן לצרכים של כל אחד ואחד.

מי משווק את הקמין?

בארץ ישנן כמה חברות המשווקות תנור קמין ולכל אחד מהלקוחות מתאים קמין מסוג שונה. כפי שנאמר, לכל קמין יתרונות וחסרונות משלו אליהם יש להיות מודעים טרם הרכישה. חשוב לבחור חברה וותיקה, אמינה, אשר עובדיה מספקים ללקוח את כל הייעוץ הנדרש, חברה בעלת תודעת שירות גבוהה. יש לשאול את המוכר מהם חסרונותיו של הקמין –  אין אחד שאין לו חסרונות, ומוכר שיפרט חסרונות, הוא ללא ספק אחד שניתן לסמוך עליו. בסופו של דבר, עובדי החברה, תפקידם למצוא ללקוחות את הקמין המתאים בעבורם כמו כפפה ליד.

קמין קטן או גדול?

לכל בית ובית יש להתאים את החימום ההולם את גודלו והתואם את אזור המגורים. לעיתים אנשים טועים, הם רוכשים קמין קטן מדי או גדול מדי, או אז מתעוררות בעיות. כאשר הקמין הוא גדול יתר על המידה, בהשוואה לחלל בו הוא ממוקם, מן הסתם הוא יפעל בעוצמה נמוכה יותר, מה שעלול לגרום ליצירת פיח מרובה. כאשר הקמין הוא קטן מדי בהשוואה לממדי החדר,  בעלי הבית יפעילו אותו בעוצמה מרבית, מה שאיננו עושה חסד עם הקמין. סביר להניח שתוחלת חייו תהיה קצרה יותר.

המדריך לקניית קמין

היכן אתם מתגוררים?

ככל הנראה, לתושבי אילת, אין קמין בבית. לעומת זאת, בהרבה מאוד בתים בצפון הארץ, בגליל העליון וברמת הגולן, ניתן למצוא קמין בסלון, שכן אלו אזורים שהטמפרטורות בהם נמוכות בחורף ויש צורך לחמם את הבית. למעט אזור המגורים, יש לבדוק את רמת הבידוד של הבית, בתים חדשים הם בעלי רמת בידוד טובה יותר. משמע, זהו עוד פרמטר שיש לקחת בחשבון.

מה באשר לארובה?

לעיתים הארובה של הקמין, היא זו שעושה צרות צרורות. לכל קמין יש להתאים ובאופן מדויק את הארובה על פי כמה משתנים, כמו הקוטר שלה, שחייב להתאים לו, אורכה, והאזור בו אתם מתגוררים. את ההתאמה המיטבית יוכל כמובן לעשות איש מקצוע.

מיקומו של הקמין

לפני רכישת הקמין, רצוי לדעת היכן ממקמים אותו. לרוב, המלצתם של אנשי מקצוע תהיה למקמו במרכז הדירה, כך שהוא יפזר חום גם לחללים אחרים. אנשים להם בית פרטי ובו שתי קומות,  מומלץ להם, שהקמין לא ימוקם בסמוך אליהן. הנטייה של החום היא להתפזר כלפי מעלה, כך נוצר מצב שהקומה העליונה, תזכה למנת החימום שלה, ואילו הקומה התחתונה תישאר קרירה.

על ההבדל בין בתים חדשים לישנים

לרוב, הבתים הישנים בארץ נבנו בצורה כזו שרמת הבידוד שלהם הינה ירודה. בשל כך, עדיף לרכוש קמין עוצמתי יותר. לעומת זאת, אנשים המתגוררים בבתים בהם הבידוד הוא משביע רצון והם אטומים בצורה אופטימאלית, יוכלו להסתפק בבעירה נמוכה יותר.

כיצד מתפזר החום בבית?

בכל הקשור לנושא זה, יש להתייחס לפיזור נכון ומתאים לבית ולבדוק כמה אנרגיית חימום נדרשת על מנת לחממו. אנשים המתגוררים בבתים גדולים מרובי חללים, מומלץ להם לרכוש מאוורר, זה יביא לכך שהחום יתפזר טוב יותר. בבתים בהם התקרה היא גבוהה, כדאי להתקין בה מאוורר. ככלל, הקמין יחמם בצורה אפקטיבית יותר כאשר קיימים אמצעי אוורור בבית.

שתף:המדריך לקניית קמיןהמדריך לקניית קמיןהמדריך לקניית קמיןהמדריך לקניית קמין