חולמים על קמין בחלל האירוח המרכזי של הבית שלכם? ביניכם לבין הגשמת החלום עומד שלב אחד חשוב ומרכזי והוא ההתקנה. איך עושים זאת, ויותר מכך: איך עושים זאת נכון? לפניכם כל הפרטים החשובים על התקנת קמין.

תנורי קמין הפכו בשנים האחרונות למאוד פופולריים ולא בכדי. מדובר באמצעי חימום יעיל אשר משמש גם כאלמנט עיצובי מרשים ומרכזי. הצבת קמין בביתכם הפרטי תיצור אווירה כפרית, רומנטית ומיוחדת כבר למן הרגע הראשון ותחושת חמימות נעימה, עוטפת ומיטבית. עם זאת כדי ליהנות מכל הטוב הזה יש להתקין קודם כל את הקמין ולשם כך נדרש ידע מקדים.

 

קודם כל יש להבדיל בין סוגי הקמינים השונים

כאמור ישנם סוגים שונים של קמינים, אשר מלבד העיצוב שלהם, קיימים הבדלים גם בשיטת הבעירה שלהם. בעוד שישנם קמינים אשר פועלים על בסיס חומר בעירה מסוג עץ – קמין עץ וקמין פלט, אחרים פועלים על גז ואף על נפט. הבדל זה בא לכדי ביטוי במיוחד בשלב ההתקנה אשר דורש את קיומם של חיבורים שונים בהתאם לסוגו של חומר הבעירה. לכן מומלץ כי ההתקנה תתבצע על ידי איש מקצוע ולו ידע וניסיון בתחום.

 

התקנת הארובה

במהלך תהליך הפצת החום הקמין פולט לחלל גזי בעירה אותם יש לנתב החוצה מהבית. לשם כך קיימת ארובה אשר אליה מחובר הקמין ותפקידה להוביל את הגזים מהחלל המרכזי עד לגג של הבית, בקו ישר. כאשר מתקינים את הארובה יש לוודא כי מתבצע איטום יעיל ואיכותי של המערכת בפרט ושל הגג בכלל. כמו כן רצוי כי הקידוח יתבצע על ידי איש מקצוע ולו כל הציוד הנחוץ, הן על מנת להבטיח שהחור יהיה כמה שיותר מדויק והן על מנת למנוע נזק לבית ולמבנה.

 

קידוח חורים

מלבד שימוש בציוד מקצועי והקפדה על רמת דיוק מקסימלית יש לוודא כי החור אותו קודחים הנו בגודל המתאים. על פי רוב גודלם של החורים נע בטווח של 6-8 אינטש ובהתאם לסוג הקמין עצמו. ישנם סוגים שונים של קידוחים, חלקם מורכבים יותר מאחרים ולכן נדרשת רמת מקצועיות רבה בביצועו. הקידוח יתבצע לכל אורך תשתית הארובה וניתן לבצע אותו בבלוקים, בטון ואפילו באריחים כל עוד איש המקצוע המבצע מחזיק בידע המתאים.

 

רגע לפני שמתקינים – מה חשוב לדעת?

  • לא כל אחד יכול לקדוח חורים באופן מקצועי וכן יש צורך באיש מקצוע ובכלים המתאימים. שימוש במכשור המתאים יעניק גימור חלק ונקי וכן ימנע פגיעה בבית או במבנה בעתיד.
  • חשוב לבדוק כי מאחורי הקירות לא עובר קו חשמל או מים לפני שקודחים, על מנת להימנע מנזקים מיותרים.

 

ככלל לפני שמתקינים קמין מומלץ לפנות למומחים בתחום על מנת לקבל ייעוץ מקצועי וכדי להבטיח שההתקנה תתבצע על הצד הטוב והבטוח ביותר.

 

 

שתף:התקנת קמין - איך עושים את זה נכון?התקנת קמין - איך עושים את זה נכון?התקנת קמין - איך עושים את זה נכון?התקנת קמין - איך עושים את זה נכון?