למרות שהחורף הישראלי אינו קר כחורף האירופאי, עדיין בבתים דרוש חימום איכותי. עם זאת יש לבחור את פתרון החימום האידיאלי לכל בית באופן אישי על מנת להפוך את החורף שלכם להרבה יותר חמים, נעים וחסכוני.

למרות שיטות הבניה החדישות שקיימות לא כל הבתים מבודדים מספיק על מנת להתמודד בהצלחה עם הקור ולכן יש לחשוב על פתרון חימום איכותי אשר ייתן את המענה המושלם לצרכים שלכם. כיום בשוק קיימים פתרונות חימום חדישים ומתקדמים, לצדם של פתרונות מסורתיים ולא פחות טובים וחשוב לבחור את פתרון החימום האידיאלי לבית שלכם.

איזה סוגים של פתרונות חימום חדישים קיימים?

עם השנים הטכנולוגיה בתחום התפתחה וכיום ישנם פתרונות חימום שונים ומגוונים ביניהם:

 • מזגן – למזגן יש יתרונות רבים: על פי רוב הוא נחשב לאחת משיטות החימום הזולות ביותר והוא מביא את החדר לטמפרטורה הרצויה במהירות. עם זאת המזגן הופך את האוויר ליבש ונטול לחות ויש לבחור אותו בהתאם לגודל החלל.
 • הסקה – הסקה היא חימום בעזרת נפט והיא מיועדת בעיקר לאזורי הארץ בהם הקור חודר לעצמות ממש כמו למשל רמת הגולן או ירושלים. המערכת מפזרת את החימום בכל הבית באופן שווה ומבוקר.
 • חימום תת רצפתי – מדובר באופציה נעימה לחימום הבית אשר תאפשר לכם ללכת יחפים גם בימות החורף הקרים. המערכת מותקנת מתחת לריצוף ומחממת את הבית באמצעות מים או חשמל. לעומת פתרונות אחרים, פתרון זה דורש את הכי הרבה השקעה.
 • תנורים ומפזרי חום – מלבד פתרונות מקיפים יש גם פתרונות נקודתיים יותר כמו תנורים ומפזרי חום משסוגים שונים אלו נועדו כדי לחמם חללים הרבה יותר קטנים ואינם מתאימים כדי לחמם את כל הבית.

פתרונות חימום מסורתיים

לצדם של פתרונות החימום החדישים ישנם גם אותם פתרונות חימום מסורתיים והם הקמינים. אולם בניגוד לעבר, הם מבוססים על טכנולוגיות חדישות ומציעים הן עיצובים מרשימים והן חוויה נוחה ביותר למשתמשים. בין הקמינים שקיימים ניתן למצוא:

 • קמין עצים
  קמין זה מגיע בשלל עיצובים ודגמים וכולל ארובה. הוא מפיק את החום באמצעות עצים לבעירה ומלבד גוף חימום יכול להשפיע במידה ניכרת על מראה החלל ועל האווירה ששורה בו.
 • קמין גז
  לאלו מכם אשר רוצים ליהנות מכל היתרונות של קמין אך ללא ההתעסקות בעצים, קיים קמין גז. קמין גז הוא פתרון מודרני ונוח לשימוש המגיע בעיצובים מודרניים להפליא.
 • קמין נפט
  קמין נפט מציע חימום אפקטיבי ויעיל עבור כל חללי הבית, הוא יעיל מאוד וקל לעשות בו שימוש. למרות שמדובר בשיטת חימום מסורתית קמין זה גם הוא מגיע בשלל עיצובים.
 • קמין פלט
  קמין זה מציע שילוב שכן מבחינת תפעול הוא כמעט זהה לתפעול של קמין גז – כלומר קל ונוח, כמו כן מבחינת עלויות חימום הוא כמעט זהה לעלויות של קמין עצים.

תקציב לצד חסכון – פרמטרים שיש לקחת בחשבון

כדי לבחור את פתרון החימום האידאלי לבית שלכם יש לקחת בחשבון משתנים רבים, ביניהם אלו הבאים:

 • המיקום בו אתם גרים – לא כל מיקום ידרוש את אותה עוצמת חימום.
 • התקציב שעומד לרשותכם.
 • מחירו של גוף החימום, עלות ההתקנה ועלויות ההפעלה.
שתף:למה זה חשוב ואיך תתאימו את פתרון החימום האידיאלי לביתכם?למה זה חשוב ואיך תתאימו את פתרון החימום האידיאלי לביתכם?למה זה חשוב ואיך תתאימו את פתרון החימום האידיאלי לביתכם?למה זה חשוב ואיך תתאימו את פתרון החימום האידיאלי לביתכם?