החורף הישראלי הוא אמנם קצר אך לא פעם פוקדות את ארצנו הקטנטונת סופות רעמים, גשמים וברקים וכן, כולנו זוכרים לא מעט סופות שלגים שהשאירו אותנו ספונים בבתינו עם כוסות שוקו או מרק עוף מחמם.

לא פעם עולה השאלה מול איזה מכשיר הכי כדאי להתעטף בשמיכה ולשקוע בספר טוב. האם זה המזגן הנוח והמוכר? התנור או הקמין הקלאסי. לכל אמצעי חימום יתרונות וחסרונות משלו ויש לאמוד על כל אחד מהם על מנת לבצע את הבחירה הטובה ביותר.

יתרונות וחסרונות לאמצעי החימום

מזגן הוא אמצעי חימום שנחשב זול, למעט רכישתו הראשונית, הוא צורך מעט חשמל יחסית ובעל עלות חימום של שקל לשעה. בנוסף, יש ביכולתו לחמם חללים גדולים במהירות. יחד עם זאת, יש לזכור שחומו של המזגן הוא חום מייבש מאוד ולרוב לא כל כך נעים. האווירה שנוצרת היא מדברית ולא חורפית ובנוסף מאוד בעייתי לישון איתו ורבים יעידו על כאבי ראש בבוקר שאחרי שינה עם מזגן דולק בעקבות היובש הצחיח.

תנורים ובמיוחד תנורי הנפט שהיו בעבר פופולריים, גם הם אמצעי זול יחסית לחימום הבית וצורכים בערך 1.5 שקלים לשעה. תנור הנפט, בדומה למזגן, גם הוא בעל יכולות חימום טובות מאוד של חללים גדולים. חשוב לציין, מדובר בתנורים שהינם ללא ארובה עם להבה גלוייה. על אף כל זאת, תנורי הנפט מפיצים ריח לא נעים בעת ההפעלה ובנוסף והחשוב מכל, הם נחשבים לאמצעי חימום לא בטיחותי.

הקמין לעומת האחרים, יכול לעבוד על סולר (נפט) ואפילו עצים ופרט להיותו פריט עיצובי קלאסי ואותנטי אשר מזין אליו חורף רומנטי ונעים, הוא אינו פוגע בלחות ולא מתיר אחריו יובש. אופן החימום שלו בחללים גדולים הוא אחיד והוא מגיע בגדלים שונים ומותאם לצרכים רבים.

סוגי קמין בעיצובים מרהיבים

כאשר ניגשים לבחור קמין, יש לזכור ראשית שקמין הינו פריט עיצובי לבית לכל דבר ולכם על הבחירה להיעשות על פי העדפה אישית וסגנון הבית. הקמין העתיק והרומנטי ביותר הינו קמין עץ, הידוע בכינוי "אח". זהו אמצעי חימום עתיק המעוצב כמעין תא סגור לרוב עם דלת זכוכית ובתוכו בוערת אש. התחזוקה שלו זולה והוא משרה אווירה נעימה ונינוחה. קמין גז, הוא חסכוני באנרגיה ומתחבר לרשת הגז הביתית. מכשיר זה פועל באותה הטכניקה של כל תנור חימום, מותקן בסמוך לקיר חיצוני ומופעל באמצעות כפתור או מתג. מדובר באמצעי חימום בטיחותי וחסכוני ובעל מראה נעים. לבסוף, ישנם קמינים הפועלים על נפט-סולר. מדובר בקמין היקר ביותר ועם זאת הנקי והפשוט ביותר להפעלה.

טרם בחירת הקמין חשוב לבחון היטב את החלל אליו הוא מיועד ועל פי כן להחליט איזה מבין האפשרויות יספק את הצרכים של המקום בצורה הטובה והיעילה ביותר. ישנם קמינים בעלי מראה קלאסי-אותנטי המייצרים אווירה כרבולת נעימה וישנם קמינים המותאמים לבתים מודרניים יותר ובעזרתם ניתן ליצור פינות ביתיות.

שתף:קמין, מזגן או תנור, מה עדיף?קמין, מזגן או תנור, מה עדיף?קמין, מזגן או תנור, מה עדיף?קמין, מזגן או תנור, מה עדיף?